01 WARDROBE: SERT, FONKSİYONEL VE COOL

September 3, 2013

Tasarım deyince aklımızda ilk uyanan, pekçoğumuzun kolaylıkla ulaşamayacağı pahadaki ürünler. Öte yandan, yerli tasarım ayakkabılar, çantalar ve aksesuarlar aklımızdaki bu imajdan oldukça uzakta. Öncelikle kolay ulaşılabilir olan bu ürünler, aynı zamanda her zevke hitap edebilecek bir çeşitliliğe de sahip. Şimdi onlardan birine yer verme sırası: 01 WARDROBE.

“Bez çanta” kategorisinde benim için liste başında yer alacak güzellikteki bu çantalar yine genç bir ekibin işi imiş. Canvas ve Gabardin üzerine baskı ile üretilmiş çantaların sap ve taban detaylarında da dana derisi kullanılmış. Belki biraz tuhaf gelecek ama üzerlerindeki desenlerin güzelliği kadar beni bu çantaları beğenmeye iten şeylerden biri de çantaların beyaz ve bej renk alternatifiyle üretilmiş olması. Beyazın ne kadar kir gösterdiğini göz önüne alacak olursak, bej sevmediğim bir renk olmasına rağmen bez çantalarda tercihim haline gelebiliyor. Aynı şekilde kimi zaman da bir desenin her iki renk üzerindeki duruşu birbirinden o kadar farklı olabiliyor ki, beyaz bir anda tercih edilebiliyor. Yine de kişinin beğenisine kalmış birşey bu.

Ebatlar göz dolduracak kadar güzel. Dizüstü bilgisayarını, defterlerinizi içine atıp sakin bir yere çalışmaya giderken; kitaplarınızı ceketinizi alıp yeşiller içinde bir okuma seansı yapmak için evden ayrılırken; ya da muhtemelen benim yapacağım gibi haftasonu için bir yerlere yolculuk ederken bir iki parça giysiniz, iPad’iniz ve birkaç ufak tefek eşyanızı içine alarak hayatınızı kolaylaştıracak bir parça.

 Desenlerini, duruşunu, ebatını çok sevdim ben. Geriye başka birşey kaldı mı? 🙂

 

 


%d bloggers like this: