Shaman Leather by Burak Şaman #1

September 18, 2013

Bir süredir cepte bekleyen bir başka çanta markasına yer verme vakti gelmiştir artık herhalde. Öncelikle satchel modeli sayesinde keşfettiğim, ancak sonra diğer modellerine de hayran kaldığım genç bir markaya yer vereceğim bugün.

Satchel modelleriyle aklını bozmuş olan bendenizin en büyük şikayeti, modellerin hacimli olmayışı iken Burak Şaman’ın tasarımı benim bu noktadaki şikayetlerimi dindirecek gibi görünüyor. Tüm bunların ötesinde ise, yabancı tasarımlarda satchel modelleri erkek-kadın modasında ufak detaylarla farklılık gösteriyor olsa da yerli tasarımlara baktığımda çoğunlukla unisex detaylarla karşılaşıyor olmak da beni ayrıca mutlu ediyor. Bu anlamda  Hasan Koca ve Burak Şaman şu an benim için zirvede.

Sokağa çıktığınız an -muhitine göre- herhangi birinin omzunda rastlayabileceğiniz o luxury brands çantalar hiçbir zaman ilgimi çekmedi çok şükür. Her ne kadar içine neredeyse bebek koyup gezdirebileceğiniz koca koca çantalar vazgeçilmezim olsa da zaman zaman ben de küçük çantalara yönelmiyor değilim. Kusursuz işlenmiş deriler, kalıplaşmış hatlar, vs. bu noktada benim yöneldiğim modellerden oldukça uzakta yer alırken Burak Şaman’ın bu fiyonk detaylı, yerine göre omuz çantası yerine göre portföy olarak kullanılabilecek tasarımı da benim koleksiyonumdaki yerini aldı. Ancak o bir sonraki postta yerini alacak 😉

Torba çantalar, cüzdanlar, kalemkutular, ayraçlar, kartvizitlikler, gözlük kılıfları, iPad kılıfları tasarımcının diğer ürünleri arasında yer almakta.

Bu birbirinden güzel ürünleri ben şu an için yalnızca Facebook ve Etsy’de bulabildim. Yol tarifi isteyenleri hemen bir alt satıra alayım:

Sevgiyle!

S.evval

 Arkası yarın →


%d bloggers like this: