BUTİK DOSYASI: #2 PINK AVENUE BUTİK -Antalya-

September 20, 2013

İtiraf etmek gerekirse Butik Dosyası‘nı başlatırken bu kadar keyifle devam edeceğimi hayal edememiştim 🙂 Biraz fazla ağır ilerliyor olsam dahi, zaman içinde ortaya güzel birşey çıkacağının sinyallerini alıyor olmanın da keyfini sürüyorum. İstanbul dışına, Antalya’daki Pink Avenue Butik’e gideceğiz 🙂 Pink Avenue da uzun zamandır Instagram’da göz hapsimde, doğrudur 😉 Ancak onları ilk keşfedişim “Hmmm acaba bu tasarımcının ürünleri başka nerelerde satılmaktadır?” sorularıyla Google’ın kapısına dayanmamla oldu 🙂 Lara Butiği’nin yanına geçtiğimiz aylarda Manavgat şubesinin de eklenmesiyle artık onları ağırlamak farz olmuştu 🙂

Yazışmalarımız sonucunda Pink Avenue‘nun varoluş sebebinin de tıpkı Shukineshu gibi ayakkabı tutkusu olduğunu öğrenmek beni ayrıca mutlu etti 🙂 Üstelik online satış sistemi aracılığıyla birbirinden kıymetli tasarımcılarımızın ürünlerini ülkenin bir ucundan diğer ucundaki müşteri kitlesine ulaştırıyor olmaları ise benim için ayrı önem taşıyor.

Nazik davetlerine icabet ederek, hem satışa sunduğu ürünlerle hem dekoruyla göz zevkimize bayram ettiren Pink Avenue’yu ziyaret etmek yapılacaklar listemdeki yerini aldı 😉 Şimdi sözü daha fazla uzatmadan Pink Avenue’yu kendisinden dinleyelim 🙂

Pink Avenue Butik maceramız 2011 ocak ayında tamamiyle ayakkabı krizi üzerine yolumuzun NR.39 ile kesişmesiyle başladı ve Mart 2011‘de açıldık.Genel olarak Türk tasarımcılara ağırlık vermekteyiz. Markalarımız arasında;NR.39, Zeynep Atınç, Sertaç Delibaş, Minush, Artizen, Cicci Cocco, Born Hippy gibi dinamik ve genç Türk tasarımcıların yanısıra Melissa, Vivienne Westwood, Kandee, Iron Fist gibi ithal markalara da yer vermekteyiz.

Bizi özgün kılan aslında belli başlı ilkelerimiz. Bunlar; satışını yaptığımız markaların ve ürünlerin, Antalya‘da sadece bizde olması ve sınırlı stoklarla çalışıp  müşterilerimizin aynı ayakkabıyı sadece 4 kişide daha görebilecek olması. Hatta tasarımcılarımızla konuşup, bazı modelleri sadece bize özel yapmalarını istiyoruz.

Sadece farklı ve ilgi çekici ayakkabıların bulunduğu bir butik aslında Pink Avenue. Zaten adımızdan dekorasyonumuza, hatta satış politikamıza kadar bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de 3 sene içinde alıcı – satıcı ilişkisi dışında çok kuvvetli bağlar kurduk müşterilerimizle.

Kurumsallıktan her zaman uzak durmaya çalışıyoruz, çünkü bunun satışını yaptığımız tasarımlara ve tasarımcılara hakaret olduğunu düşünüyoruz. Bizim gibi düşünen girişimci ve ilkeli arkadaşlarımızla 2013 Kasım ayında Antalya –Manavgat’a bir şube açtık ve 2011‘de yaşadığımız heyecanı aynı oranda yeni şubemizde de yaşadık, herşey bambaşka ve sıradışı.

Ürünlerimizin, Antalya dışında da ilgi görebileceğini düşündüğümüzden online satış sayfamızı açtık ve fikirlerimizde haklı olduğumuzu anladık. Tekirdağ’dan Şırnak‘a kadar hemen her ilden sabit müşterilerimiz var ve artık insanların farklı şeyleri aradığını ve bunun şehirle, parayla veya sosyal statüyle ilgili olmadığını anladık . 2014 İlkbahar–Yaz sezonunda Sezgi Beşli tasarımları da butiğimizde yer alacak.

İletişim Bilgileri:

Adres Bilgileri:

  • Pink Avenue Butik Antalya; Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. No : 27 Lara ANTALYA 0242 316 55 52
  • Pink Avenue Manavgat; AŞAĞI HİSAR MAH. HİSAR CAD. MEŞHUR APT. NO : 39/D MANAVGAT ANTALYA 0507 260 85 48

← BUTİK DOSYASI #1

BUTİK DOSYASI #3 →


%d bloggers like this: