Shaman Leather by Burak Şaman #2

September 21, 2013

Bir önceki yazımda tanıttığım Shaman Leather ve beğendiğim o fiyonklu çantayla ilgili yazı dikkatinizi çektiyse, bu yazıyı da okumalısınız. Zira bir ürünü eline alıp inceledikten sonra onun hakkında söylediklerin daha anlamlı hale geliyor 😉 

İlk başta rengini siyah sandığım çantanın aslında çok tatlı bir lacivert olduğunu fark ettiğimde daha da çok beğenmiştim. Ancak pakedi açtığımda karşılaştığım renk beni daha çok mutlu etti. Işık vurmayan bir alanda simsiyah duran çantam, ağaç dalları arasına karıştığında lacivertin çok tatlı bir tonuna sahip oluyor, güneş ışığını doğrudan aldığında ise lacivertten mora geçiş yapıyor. Yukarıda birden fazla aynı görsele farklı filtrelerle yer verdim. Uzun uğraşlarla çantanın geçiş yaptığı tüm renkleri fotoğraflamaya çalıştım. Çerçevesiz fotoğraflar ise filtresiz çekimlerden, doğrudan çantanın ışığı yansıttığı fotoğraflar.

Atlamamam gereken bir diğer nokta ise derinin dokusu. Bilirsiniz; deri çantalar kullanıldıkça ve o kullanılmışlık çantanın formuna yerleştikçe değer kazanır. İşte bu çanta da kolay kolay form değiştirebilecek nitelikte. Yumuşak derisi ile kolaylıkla form değiştirebilecek nitelikte ve kalıp gibi durmaması dolayısıyla portföy olarak kullanılmak istendiği takdirde de rahatlıkla kavranabilir.

Yazımı Burak Bey’in mesajıyla sonlandırmak istiyorum:

“Sevgili Şevval Ateş,

Yazınızı okumak beni çok mutlu etti. Sanırım bir zanaatkâr için en mutluluk verici şeylerden biri yaptığı işin anlaşıldığını görmek, bu bağlamda satchel modelindeki unisex’lik, kalıplaşmış hatlar, belirgin bir forma sahip çantalar gibi detaylara dikkat etmiş olmanız anlaşılmanın ne kadar güzel olduğunu hatırlattı bana.

Ekleyebileceğim bir bilgi: yaptığım işlerin tamamı el dikişi, aslında bundan ödün vermek istemiyorum, tamamen handmade olması için dikiş makinesi kullanmak istemiyorum. Fakat böyle oluşu çok yavaş çalışmama neden oluyor.

İşlerimi Tophane’de 8m2 adlı, adı gibi küçük bir dükkanda bulabilirsiniz. Bir arkadaşımın dükkanı, ben de kimi zaman ona yardım ediyor ve atölyesinde zaman geçiriyorum.

(Tütün Deposu çaprazında, Lüleci Hendek Caddesi, no:17, Galata Beyoğlu).”

Satış Noktaları:

 ← Öncesi dün


%d bloggers like this: