HAYDANHUYA

October 16, 2013

TeslerMendelovitch daha evvel Instagram’da defalarca paylaştığım, paylaştıkça da “Neden bizim ahşaptan çantalar üreten sanatçılarımız (yazar burada bilerek sanatçı diyor, yerine göre zanaatkar da diyebiliriz, tasarımcı da) yok diye hayıflandığım bir marka idi. Derken bir gün HAYDANHUYA ile karşılaştım -gerçi hala dokunamadım ama o da olur dilerim en kısa zamanda- ve ondan söz etmek kaçınılmaz oldu.

Herşey Gökhan Eryaman’ın bir ıhlamur ağacı parçasını içinde birşeyler taşıyacak hale getirecek şekilde oyma girişimiyle başlıyor… Aslında bu mesleki bir girişim değil. Eryaman’ın ahşap sevgisi bu uğraşın temelinde yer alıyor. Kaldı ki parçalardaki ince işçiliğe azıcık göz atınca bu işin temelinde sevginin yattığını görmemek de imkansız.

Eryaman, ıhlamur ağacı kadar ceviz ve meşe ağaçlarını da tasarımlarında kullanıyor.

Çantalarda ahşaba deri de eşlik ediyor. Bununla birlikte kimi cüzdan modelleri sadece ahşaptan üretilmiş olsa da bazı modellerde yine deri de ahşapla birlikte kullanılmakta. Çantalar ise iki boyuttan oluşuyor. Ebatları fotoğraflardan görebilirsiniz. Öte yandan çok yakında ahşap bir portföy de çok kısa zaman önce koleksiyondaki yerini aldı.

Bu arada son bir söz ekleyeyim: Tasarımcı, bu ürünlerin gerçekten evladiyelik olmasını diliyor. Böylesi bir ürünü satın alırken dilerim bir gün bu parçayı elinden çıkarmak kimsenin aklının ucundan geçmez.

İletişim ve Online Satış:

 


%d bloggers like this: