BUTİK DOSYASI: #4 HASAN KOCA STORE / / ve VESTA EVENT

January 10, 2014
BUTİK DOSYASI: #4 HASAN KOCA STORE / / ve VESTA EVENT

 

Daha evvel buradan ulaşabileceğiniz iki ayrı postta Hasan Koca’dan söz etme şansım olmuştu. Instagram’da ise kimbilir daha kaç tane paylaşımda bulunmuşumdur. Shukineshu yeniden hayat bulduğundan beri takip edilen tasarımcıların başında geliyor kendisi. Sonunda nazik daveti ile tanışma şansımız da oldu. 

Nereden başlasam bilemiyorum bu defa… Sanırım bir marka olarak Hasan Koca ile tanışmamdan başlamalıyım. Geçtiğimiz aylarda buraya tıklayarak ulaşacağınız yazımda da belirtmiştim; çanta benim için çok zor bir mevzu. Ayakkabıda gösterişi, şaşaayı her türlü severim. Hatta onu diğerlerinden ayıracak bir hareketliliği mutlaka ararım; ancak çanta deyince kazın ayağı hiç de öyle değil. Bilhassa günlük hayattaki seçimlerim, sadeliği ve renkleri ile üzerlerine dikkat çeken çantalardan yana. Hal böyleyken bir mağazada Hasan Koca imzası taşıyan bir çantayla gözgöze gelip buna tepkisiz kalmam da beklenemezdi. Benim de kendisiyle tanışmam tamamen o ilk görüşte aşkın eseri.

Hasan Koca’nın koleksiyonu unisex ürünlerden oluşuyor. Hatta unisex giyim koleksiyonunu da geçtiğimiz aylarda tanıttı tasarımcı. Geçtiğimiz aylarda tanıttı demem belki kısmen hatalı burada. Çünkü Hasan Koca’yı takip etmeye başladığım günlerden bu yana onu hep kendi tasarımlarını taşırken gördüm. Kendisine de dediğim gibi buraya da yazıyorum; kendi koleksiyonunun en iyi modeli yine Hasan Koca’nın kendisi.

Benim asıl ilgi alanım olan deri aksesuarlara dönecek olursak… Deri ve metal işçilikli takılar, kemerler, cüzdanlar… ve elbette benim için en büyük değeri taşıyan portföyler ile satchel modelleri… Ancak bu ürünleri birer cüzdan, portföy ya da satchel olarak tanımlayarak bir sınırlandırma da yapmak istemiyorum. Çünkü Hasan Koca’nın ürünlerindeki işlevsellik onları birer telefon, tablet, bilgisayar case’ine de dönüştürmenize imkan sağlıyor.

Minimum dikiş, dozunda kullanılmış çivi ya da fermuar detayları ile herhangi bir Hasan Koca ürünü feminen ya da maskülen vurgusu önplanda olan giyiminize kolaylıkla eşlik edebiliyor.

Benim en beğendiğim ve en kısa sürede edineceğim Hasan Koca parçası ise aşağıda. Aradığımı bulduğumu hissettiğim o anın duygusu paha biçilemez. Neden aylar önce edinmediysem! (Aslında nedeni belli; önce görüp dokunmak istedim ve bu davetten önce ziyaretimi gerçekleştiremedim.)

Genç yaşında çizgisinden ödün vermeyen bir markayı hayata geçirmiş ve ilk mağazasını da açmış olan Hasan Koca’ya hayran kalmamak imkansız. Asmalı’daki mini mini mağazasında ürünlerini detaylı inceleyebilir, mevcut çeşitler arasından seçiminizi yapabilir ya da siparişinizi verebilirsiniz. Burası şu an için sanıyorum ki Hasan Koca imzası taşıyan ürün yelpazesinin tümüne ulaşabileceğiniz tek adres.

Mağazaya ulaşmak için gerekli iletişim bilgileri aşağıda yer alıyor. Bu arada adrese bakamamışsanız Foursquare’den de Hasan Koca Store diye aratarak yolunuza devam edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

  • Adres: Asmalı Mescit Mahallesi Ensiz Sokak no:10/b Tünel Beyoğlu/İstanbul
  • Telefon: 0212 2448242
  • E-posta: info@hasankoca.net
  • Web

Benim 26 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirdiğim bu ziyaret ise Vesta Event işbirliğiyle hazırlanmış bir yeniyıl ve açılış etkinliğiydi. Yeri gelmişken Vesta Event’ten de söz etmek isterim. Gözde ve Selin’in ortaklığıyla kurulan Vesta, aslında Blogger Bazaar olarak daha evvel tanıdığımız bir projenin devamı. Bloggerlar ve markaları birleştiren etkinliklere imza atıyorlar şimdilerde. Böyle tatlı fikirleri seviyorum. Bol şanslar diliyorum kendilerine de.

Sevgiyle!

S.evval

← BUTİK DOSYASI #3

BUTİK DOSYASI #5 →


%d bloggers like this: