Eyvah! Obag çanta askılarımı nasıl kullanacağım?

March 7, 2014
Eyvah! Obag çanta askılarımı nasıl kullanacağım?

 

Bundan bir yıl kadar evvel Obag çantama kavuştuktan sonra saplarıyla ilgili yaşadığım kafa karışıklığı yüzünden bir yazı yazmışım. Yaz yaklaşırken Obag mevsimi de geliyor demek olduğuna göre, yazıyı hatırlatmakta bir fayda var diye düşündüm.

Bugün Obagtr‘den sımsıkı hazırlanmış bir paket ulaştı elime. İçinden macenta gövde, siyah astar, siyah kısa ve çapraz uzun sap seti çıktı. Kısa sap işini halletmek kolaydı. Astarı çantanın içine yerleştirdikten sonra kısa sapları dışarıdan gövde üstündeki deliklere yerleştirerek astardaki çıtçıtlarla birleştirmek yeterliydi (anlatınca epey karmaşıkmış aslında). Peki ya uzun sap ve minik 2 çıt çıt?

Eyvah! Hemen telefona sarılıp Obag’i arıyoruz o zaman!

Veee tüm detaylarıyla bilgiyi aldıktan sonra operasyona başlıyoruz!

İlk önce astarı çantanın içinden çıkarıp iç kısma yukarıdaki gibi uzun sapı yerleştirdikten sonra dışarıdan kısa sapı onun üzerine yerleştirerek çıtçıtları birbiri üstüne oturtuyoruz ve yukarıdaki görüntüyü elde ediyoruz.

Daha sonra ise işlemi gerçekleştirdiğimiz deliğin yanındaki deliğe setin içinden çıkan küçük yuvarlak deri üzerine yerleştirilmiş çıtçıtı yerleştirİyor ve kısa sapın diğer parçasını da dışarıdan onun üstüne oturtuyoruz. Ta taaa! Yukarıdaki görüntüyü elde ettim bu sefer de! Şimdi sıra karşı sıradaki deliklere aynı işlemi gerçekleştirmekte. Ancak karşıdaki deliklere işlemi tam tersi şekilde gerçekleştirerek uzun sapı çapraz olarak takmamız gerekiyor. Son görüntü aşağıda:

Peki ya iç astarım ne olacak?! Boşuna mı aldım ben bunu? Hayır hayır… Hiç de boşuna değil. Kalıp gibi sapasağlam duran astarı çantanızın içine yerleştirdiğinizde zaten hokka gibi duruyor. Aynen şu şekilde:

Yaaaa ama ben istemem böyle şey! Ya sokakta çantamı düşürürsem de astar düşer biri çalarsa?! Bir çözümü yok mu bunun? O da vaaaaaar!

Tabii bir üstteki görselden detay anlaşılmıyor değil mi? Çok üzgünüm 🙂 Kısaca açıklamak gerekirse; küçük çıtçıtları kullanmıyoruz ve astarın bir çıtçıtını kısa sapla birleştiriyoruz, astarın diğer çıtçıtı boşta kalırken kısa sapın diğer çıtçını ise uzun sapın çıtçıtıyla birleştiriyoruz. Böylelikle astar her iki yanda da tek taraftan çıtçıtlanmış olup bir çıtçıtı boşta kalıyor.

İşte herkesin mutlu olduğu o an! Sen mutlu ben mutlu obag mutlu!

obag çanta

Sevgiyle kalın!

S.evval


%d bloggers like this: