Kahramanmaraş’tan Elyapımı Çanta #2

March 7, 2014
Kahramanmaraş’tan Elyapımı Çanta #2

Geçtiğimiz gün ailemin Kahramanmaraş seyahatinden bana da bonus olarak bir çanta çıktığını bu yazımda belirtmiştim. Annemin gönderdiği fotoğraflar arasından seçtiğim çanta gelmişken ondan söz etmemek de olmaz değil mi? Üstelik babama aldıkları çarıklarla birlikte, üreticinin başta Harry Potter olmak üzere pekçok film için ayakkabı ve deri aksesuar ürettiği bilgisini de almışken bu kaçınılmaz oldu!

kahramanmaraş el yapımı deri çanta

Annem mağazadan telefon açıp “Sana çanta alayım mı?” diye sorduğunda, itiraf etmeliyim ki “Al!” yanıtının ardında en çok merak yatıyordu. Geleneksel işçiliğin çizgilerini taşıyan modelleri kendimle örtüştürmem hayli güç oldu; ta ki yukarıdaki modelin fotoğrafını görünceye dek 🙂  Mini boyutlardaki çantayı sapsız olarak fotoğrafladım. Hem portföy hem de omuz çantası olarak kullanılabilen bu modeli sanıyorum ki ben portföy olarak kullanmayı tercih edeceğim.

Göründüğü kadarıyla herşey çok güzel değil mi? Fotoğraf bana ulaştığında çantanın arkasındaki işçilikten bihaberdim, annem de dikkat etmemiş. Ön tarafta yer alan ve çantayı tercih etme sebebim olan o koca yaprak kapağa, çantanın arkasına işlenmiş ince yaprak ve çiçek detayları eşlik ediyor. Bu haliyle çanta bir bütün olarak bana çok mu çok fazla geldi. Keşke iki ayrı çantada kullanılsaymış bu detaylar.

kahramanmaraş el yapımı deri çanta

kahramanmaraş el yapımı deri çanta

kahramanmaraş el yapımı deri çanta çarık

Çantanın üzerinde Ankara menşeili Baha Deri logosu bulunuyor. Bu biraz aklımı karıştırsa da, sanıyorum üretim yeri Kahramanmaraş. Bir önceki fotoğrafta görünen koca çarıklarsa babama ait ve yazımın başında da belirttiğim gibi bazı fantastik kurgu ve tarihi filmlere konuk olmuşlar. Keşke attığım e-postaya yanıt alabilseydim de hakkında daha çok şey söyleyebilseydim 🙁

Atölyede üretim aşamasında çalışan ustalar.

Atölyede üretim aşamasında çalışan ustalar.

kahramanmaraş el yapımı deri çarık

Baha Deri‘nin web sayfasından çantayı satın almak ya da diğer modelleri incelemek için buraya iki tık alalım 😉

Kahramanmaraş’taki OTTOMAN STORE ile iletişim için:

  • Tel: (538) 201 35 35 (Murat Engizek)
  • E-posta: murat_en@hotmail.com
  • Adres: Kurtuluş Mah. Semerciler Çarş. No: 26/B KAHRAMANMARAŞ

Öncesi


%d bloggers like this: