Satchel Markaları Karşılaştırması: #3 Stella Rittwagen

March 7, 2014
Satchel Markaları Karşılaştırması: #3 Stella Rittwagen

 

Satchel muhabbetinde son uğrayacağımız adres Türkiye’de bulmanın en kolay olduğu marka Stella Rittwagen. Daha önce sözünü ettiğim satchel markalarından onu ayıran en önemli özelliği elbette bir İngiliz markası değil de İspanyol markası olması değil, bizzat günlük yaşama adapte edilmiş ve fonksiyonelliğine tasarımıyla aynı derecede önem verilmiş olması.  Ne yalan söyleyeyim ki,  The Cambridge Satchel Company’den dahi fazlasıyla severek kullandığım ve dolabımda 3 farklı modelde toplam 4 parçasına sahip olduğum bir marka. Türkiye’de Shopigo aracılığıyla satılmakta olan Stella Rittwagen‘dan söz etmeliyim. Bana soracak olursanız, Stella Rittwagen‘ın satchelların bir trende dönüştüğü noktada yer aldığını söyleyebilirim. Benim Stella Rittwagen‘a verebileceğim en büyük artı ise çıtçıtlı kapağa sahip olması! Bu detay çantayı günlük kullanıma da uygun hale getiriyor.

Öte yandan satchel modelleri mini boy ve standart boy olarak satılırken, Cubo Grande Seda ve Cubo Grande Mediano isimli iki farklı modeli de satılmakta. Benim kullanmakta olduğum, kalabalık sokaklarda kullanması kısmen tehlikeli olan bir diğer çanta ise Cubo Grande Mediano. Ona da bir göz atın derim 😉
Çanta: Stella Rittwagen Cuba Grande Mediano, Ayakkabılar: Minush, Şapka: Yargıcı

Çanta: Stella Rittwagen Cuba Grande Mediano, Ayakkabılar: Minush, Şapka: Yargıcı

stella rittwagen satchel çanta

Çanta: Stella Rittwagen, Ayakkabılar: Keyman Design Alter Ego

Çanta: Stella Rittwagen, Ayakkabılar: Keyman Design Alter Ego

Son olarak eklemeliyim ki; normal toka görüntüsü altında aslında çıtçıtlı olan kapak modelleri yukarıdaki görselde yer alan detaya dönüştü. Ben başta çok heveslenmiş olsam da, kullanmaya başladıktan sonra bu detaydan hiç hoşlanmadım. Yeni modellerde kullanılan derinin de daha yumuşak (aslında çantayı daha değerli yapıyor bu) olması nedeniyle çantanın içindeki ağırlık bu tokaların kendiliğinden açılmasına neden olabiliyor. Kullanırken çok dikkatli olmalısınız.

Markaya şu anda Shopigo ya da Lidyana‘dan ulaşabilirsiniz.Sevgiyle!S.evval

← The Cambridge Satchel Company

← Zatchels


%d bloggers like this: