Yükselen Trend: Grafea Sırt Çantası ve Zarafet

March 9, 2014
Yükselen Trend: Grafea Sırt Çantası ve Zarafet

Sanıyorum bu blogda en çok yer verdiğim/vereceğim çanta modelleri satchellar olacak. Bu defa yine bir satchel markası olan İngiliz Grafea‘yı ağırlıyorum. Ancak marka daha evvel sözünü ettiğim satchel modellerinden ziyade dünyaca ünlü bloggerların da ilgisini üzerinde toplamış olan sırt çantası modelleriyle önplana çıkıyor.

2005’ten beri piyasada yer alan Grafea da tıpkı daha önce yer verdiğim diğer markalar gibi en çok kolej çantaları ile tanınıyor. Ancak diğer markalarla kıyasladığımız zaman klasik satchel formuna en sadık kalarak üretilmiş çantalar da Grafea’ya ait.

Gerek ebatları, gerek modellerde kullanılan çizgiler bu çantaları günlük kullanımdan ziyade amaca yönelik kullanıma daha uygun hale getiriyor. Ancak kolej çantaları (klasik satchel), evrak çantaları, omuz çantaları, kamera çantaları, iPad kılıfları, omuz çantaları ile geniş bir ürün yelpazesi koleksiyonda yer almakta.

Amaca yönelik kullanım demişken çantalarda maskülen hatların daha önplanda olduğu dikkat çekiyor; ancak kadınlara yönelik özel koleksiyonlar marka altında yer alsa da çoğu ürünü unisex olarak tanımlamak mümkün.

Peki ben markayı nasıl mı keşfettim? Markanın kurucusu Hari’nin kendi ismini verdiği birbirinden güzel renklere sahip sırt çantaları sayesinde!

Bu çantaları görünce aklımın hop hop hoplaması pek şaşılmayacak birşey olsa gerek 🙂 Model; Bianca (ekru), Pink Lemonade, Red Hot, Popcorn (sarı), Smurf, Peaches&Cream, Lavender isimlerini taşıyan 7 renkte üretiliyor. Ben ki sırt çantalarından pek hoşlanmam, klasik renklerinin yanı sıra birbirinden tatlı renklerde üretilmiş bu sırt çanları çok çok çok beğendim! Var mı bana bunlardan birini getirecek bir yolcu? 🙂

Yazımın başlangıcında sözünü ettiğim gibi, marka şu anda dünyaca ünlü bloggerların dikkatini çekmiş durumda. 2013’te yeniden moda akımları arasında yerini alan sırt çantaları (backpack/rucksack) artık her stile uyum sağlıyor. Bugün artık bir sırt çantasıyla zarif görünmemek için hiçbir neden yok.

Bir diğer favorim ise yine normalde klasik renklerde üretilen ancak orta boyuna bir de yukarıdaki harika pink lemonade rengi eklenmiş olan seyahat çantası. Seyahat çantalarına karşı bir zaafımın olduğunu daha evvel söylemiş miydim? İstiyorum!

Türkiye her ne kadar ürün gönderimi yaptıkları ülkeler arasında ismen yer almasa da sanıyorum ki iletişime geçildiği takdirde gönderim yapıyorlardır. Ancak hakiki deri, vs. konusuna değinecek olursak kargo bedeliyle birlikte tek çanta iki çanta fiyatına denk gelecektir.

Belirtilen birkaç model/koleksiyon dışındaki ürünler ise kahve tonlarında üretilmekte. Özel siparişle belirtilen diğer renklerde üretim yapıldığına ilişkin bir bilgiye de ulaşamadım.

Yolu düşen haber versin!

Sevgiyle!

S.evval

 


%d bloggers like this: