SONU GELMEYEN TREND: İLKBAHAR YAZ 2014 GİZLİ ÖKÇELİ SNEAKERLAR

March 20, 2014
SONU GELMEYEN TREND: İLKBAHAR YAZ 2014 GİZLİ ÖKÇELİ SNEAKERLAR

Hadi kabul edelim, 90’lı yıllarda çoğumuzun kısa bir süre dahi olsa Spice Girls hayranlığı olmuştur. Birbirinden farklı 5 genç kadının kurduğu grupta illa ki kendimize yakın bir karakter bulmuşuzdur. Ancak bugün mevzumuz Spice Girls’ten ziyade 90’larda ilk onların stillerinden hatırladığımız platform sneakers modellerinin 2000’lerde gizli ökçeye dönüşerek hayatımızdaki yerini alması.  Trend tüm hızıyla yükselmeye devam ederken 2014’te karşımıza çıkan ve çıkmaya devam edecek bazı detayları sizlerle paylaşmak istedim.

  • ELENA IACHI 60 mm Gizli Ökçe SneakersEleana Iachi high sneakers 60 mm

Alıştığımız standart gizli ökçe sneaker görüntüsü süregelirken spor tabanlardaki vurgunun daha da arttığını, ya da bilhassa chunky heels (kalın ökçeli) modelleri süsleyen metal aksesuarların spor ayakkabılara yansıdığını görmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte sezona damgasını vuran gold renk ve tonları da spor ayakkabılarda bolca karşımıza çıkacak.

  • RAS 100 mm Gizli Ökçe Sneakers

RAS 100 mm high heel sneakers

RAS’ın yeni sezondaki sneaker modelleri ise daha da iddialı. Yaz aylarının vazgeçilmesi hasır detay dolgu toğuklar bu defa sneaker modeli olarak karşımıza çıkıyor. Ben birşey söylemeyeceğim, takdiri size bırakıyorum 🙂

  • CASADEI 90 mm Gizli Ökçe Sneakers

casadei 90 mm wedged sneakers

ELENA IACHI örneğinde sözünü ettiğim gibi alıştığımız modelleri görmeye devam ediyoruz, ancak gizli ökçe yükseklikleri daha da artıyor bu sezon.

  • GUISEPPE ZANOTTI 20 mm Gizli Ökçe Sneakers

GUISEPPE ZANOTTI 20 mm Jeweled high sneakers

  • HOGAN – KATIE GRAND LOVES HOGAN 90 mm Gizli Ökçe Sneakers

hogan katie grand loves hogan 90 mm

Gizli ökçe sneakers modellerini sevmediğim doğrudur. Birbirinden kalitesiz, estetik duruştan yoksun imitasyon modeller etrafımızda kol gezerken başkası da mümkün değil. Ancak illa bu trende uyum sağlamak istiyorsanız, bence paylaştığım son iki model, farklılık peşinde koşan ve stillerinde trendlerin önüne kendi imzalarını taşıyan kişilerin ilgisini çekecek modeller.

  • ADIDAS Originals Blue 90 mm Gizli Ökçe Sneakers

adidad originals blue 90 mm

Geçtiğimiz yaza damgasını vuran neon renkler, slingback topuk detayı, platformlu dolgu taban… Her anlamda aykırı.

Senin tercihin hangisi?

Sevgiyle!


%d bloggers like this: