AYAKKABILAR CAN YAKTIĞINDA: “PİSİ SHOE”

March 27, 2014
AYAKKABILAR CAN YAKTIĞINDA: “PİSİ SHOE”

Son yılların uzun ve eğlence dolu gecelerinin hayat kurtarıcılarının başında dans ayakkabılarından (pisi pisi) esinlenerek hazırlanmış, sokakta giymeye de elverişli olan babet modelleri geliyor. İlk olarak yabancı markalarda karşımıza çıkan bu modelleri gencecik bir yerli markada bulmanız mümkün artık.

pisi shoe babet ayakkabı shukineshu

İlk olarak Kafambionline‘da gördüğüm Pisi Shoe ürünlerinin anında ilgimi çekmesi kaçınılmazdı. Zira son birkaç yıldır takip ettiğim ithal ürünlerle kapışabilecek tek yerli üretimdi. Üstelik spor ya da abiye giyime uyumlu alternatifleriyle bildiğim markalar arasında hayli önplana çıkıyordu. Peki Pisi Shoe nedir, neden söz edilmeye değer?

Pisi Shoe, yumuşak tabanlı katlanabilir ve pisi pisi olarak bildiğimiz dans patiklerine benzeyen yapısıyla öne çıkan, minik kesesi içinde çantanızda taşımaya elverişli, günlük kullanımdan ziyade acil durumlarda imdadınıza yetişen bir çeşit babet. Ökçeli ayakkabılar üstünde geçirdiğiniz bir davetin ortasında, ofisinizde ayakkabılarınızdan bunalıp darlandığınızda, yeni ayakkabılarınızla evden çıktığınız o ilk gün ayakkabılarınız ayağınıza vurduğunda ihtiyaç duyduğunuz o şey aslında Pisi Shoe. Belki de arabanızda her zaman bulundurmak isteyeceğiniz, direksiyon başına geçtiğinizde ayağınıza geçireceğiniz ve kıymetli ayakkabılarınızın gaz ile debriyaj arasında zedelenmesini engelleyecek olan şık babetler diyebiliriz onlar için.

pisi shoe babet ayakkabı shukineshu

Markanın kurucusu, genç girişimci Meltem Karaarslan ise şöyle anlatıyor Pisi Shoe’yu:

Pisi Shoe Ocak 2014’te satışa çıktı.

Pisi Shoe‘nun çıkış noktası aslında hepimizin vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabıların uzun süre ayakta kaldığında verdiği acı! Mutlu mesut bir heves giydiğimiz ayakkabılardan gece sonunda kurtulmak için yer arıyoruz. Ben de topuklu ayakkabı müdavimi olduğum ve bu acıya maruz kaldığım için hem kendime hem de diğer müdavimlere faydalı bir ürün tasarlama kararı aldım. Aslında yaklaşık 2 senedir üzerinde çalışılan bir ürün. Bu araştırmalar sırasında yurtdışında aynı amaçla farklı formatlarda ürünler olduğunu fark ettik. Yurtdışındakileri inceledik, kullanıcıların sorunlarını analiz ettik ve bu sorunlar üzerine odaklandık. Bizim hedef kitlemiz öncelikle Türkiye’deki kadınlar olduğundan onların da görüşlerini ve kullanım alanlarını inceleyerek ürünleri son haline getirdik. Pisi Shoe‘ları en kaliteli haliyle en uygun fiyatta kullanıcıya sunmaya önem veriyoruz.  Her kullanıcının düşüncesine ürünleri daha da geliştirebilmek adına önem veriyoruz. Ocak 2014’ten bu yana çok güzel geri dönüşler aldık, bunlar da bizi ayrıca mutlu ediyor. Yurtdışından da talepler var Azerbaycan’ın muhteşem kadınları da Pisi Shoe rahatlığını yaşıyor, tutkunu oldular diyebiliriz.

Şuan Pisi Shoe Satış Kanalları online olarak gittigidiyor.com ve  sopsy.com‘da mevcut. Bundan ayrı olarak pisi.shoe@gmail.com adresine e-posta atarak da sipariş verilebiliyor.

Mağaza kanalında Türkiye’de şuan sadece Nişantaşı Magic Form ile çalışıyoruz. Onun dışında farklı markalarla da görüşmelerimiz sürüyor. Detayları sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

pisi shoe ayakkabı babet shukineshu kafambionline

Fotoğraf: Eda Bilol http://www.kafambionline.com

pisi shoe ayakkabı babet shukineshu kafambionline

Fotoğraf: Eda Bilol http://www.kafambionline.com

İletişim:


 • Eline sağlık canım! <3

  • Şevval Ateş

   Asıl senin fotoğraflarına, gözüne sağlık :::) Onlar sayesinde tatlandı yazı 🙂

   • :* :* Beğendiğine çok mutlu oldum…

    • Şevval Ateş

     Mis gibi çıkmışlar, daha ne ister bir blogger 😉

 • Meltem

  Şevval’ciğim Merhaba, Ellerine sağlık. Tam bizi anlatan bir yazı oldu. İlgin için teşekkür ederiz. Pisi Shoe Forever 🙂

  • Şevval Ateş

   Ne demek! Beğenmene çok mutlu oldum, bu gibi projelere desteğimiz sonsuz 🙂 Başarılar!

%d bloggers like this: